Uludağ 1. Oteller Bölgesi, Bursa

About Services
BECEREN HOTEL

Rahmetli kurucumuz Mehmet Beceren, Batı Trakya’dan ailesi ile birlikte 1930 yıllarında Bursa’ya göç ettikten sonra, 1938 yılına kadar babası ile birlikte un, kepek ve yem satıp, aynı zamanda Merinos Yünlü Dokuma Fabrikasında gece vardiyasında işçi olarak çalışırdı. Tatil günlerinde ise arkadaşları ile Uludağ’ a yürüyüşlere katılır; Uludağ ve çevresine duyduğu sevgiden dolayı, orada kalabilmek için Büyük Otel’de boş zamanlarında bulaşıkçılık yapardı. Kayak Evinde ve Kirazlı Otel’de çeşitli görevlerde bulunduktan sonra, askerlik dönüşü Kayak Evinde İdari Müdür olarak işe başladı. 1946 Yılında; eşi Fatma Beceren ile, Uludağ’ın ilk özel sektör işletmecisi olarak kantin açıp, Bursa Uludağ arasında otobüs çalıştırmaya, insanları Uludağ’a taşımaya başladıkları serüven bugün bir marka haline gelmiştir. 1947 Yılında Çadırlı Kamp ve Lokanta işletmeciliğinin ardından, “Kayak Evi”ni kiralayarak otel sektörüne adım attılar. İlk yıllar müşterilerine sadece yaz aylarında hizmet veren Beceren çifti, 1957 Yılında “Odun Palas” ve “Küçük Otel” olarak adlandırılan, toplam 25 Odalı ve 200 kişilik Lokantalı Otel yaparak kış aylarında da hizmet vermeye başlayıp, bu zaman diliminde de; şimdiki Beceren Otel ve Cafe’nin temelleri atıldı. Bugünkü Beceren Cafe 1965, Beceren Otel ise 1970 yılında tamamlanarak hizmete girmiştir. Ülkemizdeki kış sporlarının başlangıcı da söz konusu tarihlere denk gelmektedir. Uludağ’ın en büyük Cafesi olan Cafe Beceren 200 kişi kapasiteli olup üst katında 9 adet oda bulunmaktadır. Beceren Otel ise 67 adet odası ve 250 kişi kapasiteli restaurantı ile hizmet vermektedir. Uludağ dendiğinde akla ilk gelen isimlerin başında yer alan Beceren Otel ve Cafe Beceren kurulduğu yıllardan beri Türk filmleri için iyi bir film seti olmuştur. İşletmenin yönetimi bugün Beceren ailesinin büyük oğlu Haluk Beceren ve Haldun Beceren kardeşler tarafından yürütülmektedir.

About Services
BECEREN CAFE & ÇARŞI

Bugünkü Beceren Cafe binası, bir önceki tamamiyle yıkılarak yenilenmiş ve 1967 yılında hizmete girmiştir. Yapıldığı yıllardan beri sürekli zamanına uygun olarak renovasyonları yapılmakta ve belirli periyotlarda ise tamamiyle konsept değişikliğine giderek sadık müşterilerine yenilikler sunmaya devam etmektedir. Beceren Ailesi; aynı zamanda 1963 Yılında Türkiye’nin ilk modern İsviçre yapısı Teleski’sini hizmete açmış, ve sonrasında 1978 senesinde Teleskiyi yenileyerek, şimdiki sistemini kurmuştur. Beceren Cafe yıllardır birçok ünlü Türk filmine set görevi görmüş ve en son “Öyle Bir Geçer Zamanki” adlı dizi için çekimlere açılmıştır. Beceren Cafe Binası 4 kattan oluşmakta, en üst katta 9 odasıyla 12 Ay boyunca konaklama imkanı sunarken, 3. kat ve piste bakan teras katında, yine 12 ay Cafe & Restaurant olarak hizmet vermektedir. Yol tarafına bakan cephede ise 1. katında konsept bir Market, WC, oyun salonu, butik dükkanlar ile, 2. Katta ise fotoğrafçı, kayak kiralama alanı, kayak dersi ve yine butik dükkanlar ile hizmete açıktır.

About Services
EVENT CHEF by BECEREN

Yatırımlarımız; otelcilikten, kardeş sektör olan Restaurant işletmeciliğine doğru kaydırma kararı almamızın ardından, Bursa Büyükşehir Belediyesinden kiralanan arazide, Bursa Botanik Parkı’nda, eski Bursa Konakları tarzında yapılan, 250 Kişi/Kış ve 350 Kişi/Yaz kapasiteli Beceren Restaurant 6 Kasım 2002 tarihinde hizmete açıldı. Türk Mutfağının gizli kalmış yemekleri ile bugünün popüler yemeklerinin karışımını artan kalitemizle siz değerli misafirlerimize sunmaya devam etmekteyiz.

About Services
BUR-CU BİSİKLET EVİ

2000 Yılında Botanik Park’ın hizmete girmesiyle beraber, aile olarak spora bağlılığımız vesilesiyle, yine yeşillikler içerisindeki Bursa Botanik Park’ı içerisinde “Bur-Cu Büfe ve Bisiklet Evi” adı altında butik bir işletme açarak, 12 ay boyunca misafirlerimize yiyecek, içecek ve çeşitli bisiklet tiplerini kiralayarak hizmet etmeye devam etmekteyiz.