Uludağ 1. Oteller Bölgesi
+90 224 2852111
info@beceren.com.tr
Book Now

ulasim

Karayolu Ulaşımı

İl merkezine 35 km mesafede bulunan Uludağ Beceren Hotel’e, karayolu, denizyolu ve havayoluyla 3 farklı şekilde, değişik güzergahlardan gelinip gidilebilir. Çekirge caddesi üzerinde Uludağ’a çıkış güzergahına girerek aracınızla rahatlıkla gelebilirsiniz. Karayolu seçeneği kullandığınızda farklı otobüs firmaları Bursa’ya sefer yapmaktadır. Terminalde indikten sonra 96 numaralı halk otobüsüyle Tophane semtine, oradan da özel taksi ya da dolmuşlarla karla kaplı güzel dağa ulaşabilirsiniz. Veya direk Uludağ Taksiye telefon ederek, bulunduğunuz bölgeye çağırabilirsiniz. Aracınızı Çekirge bölgesinde bırakıp, özel lastikleriyle Uludağ Taksi ile devam da edebilirsiniz. Ayrıca, Teleferik semtinden Bursa’yı seyrederek özel bir yolculukla çıkabildiğiniz sarıalan bölgesi, Uludağ Oteller Bölgesine 4km. uzaklıktadır. 2014-2015 sezonu içerisinde, teleferiğin son istasyonu Uludağ Oteller Bölgesi olacağından ulaşım daha da kolaylaşacaktır.

İstanbul’dan aracınızla geliyorsanız, ilk alternatif olarak körfezi dolanıp 255 km olan 3,5 saat süren yolculuk sonunda buraya gelebilir, 2.seçenek olarak Eskihisar – Topçular arabalı vapurla Yalova’ya geçip toplam 210 km’lik seyahatle 3 saatte varabilir ya da deniz otobüsüyle Mudanya üzerinden 1,5 saatlik deniz, sonrasında 1 saatlik karayolu süresiyle toplam 2,5 saatte Uludağ Beceren Hotel’e ulaşabilirsiniz.

Uçak ve Helikopterle Ulaşım

Bursa’ya ulaşımda Deniz Uçağı ve Helitaksi seferleri de kullanılabilir. Fly.burulas.com.tr adresinden ulaşabileceğiniz saat tarifesi ile, Çevre illerden Gemlik’e Deniz uçağı ile gelebilir, oradan Uludağ’a ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca HeliTaksi ile yine çevre illerden Bursa’ya ulaşım sağlanabilir.

Ayrıca, kayak merkezine en yakın havaalanı Bursa’nın Yenişehir ilçesinde mevcuttur. Normal uçakla gelmek istemeniz durumunda, Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet firmalarının ortaklaşa düzenlediği uçuşlarla İstanbul başta olmak üzere birçok şehrimizden Bursa’ya ulaşabilirsiniz. Uludağ – Havaalanı arası yaklaşık 60 km’dir.

Deniz Yoluyla Ulaşım

Uludağ ulaşımında İstanbul’dan geliyorsanız yolu kısaltmanın en iyi yolu Marmara Denizi’ni direk geçmektir. Araçla geliyorsanız Yenikapı’dan Mudanya ilçesine 1,5 saatte gelip, buradan da 65 km sonra zirvedeki eviniz Beceren Hotel’e varırsınız. Ya da Kabataş ve Kadıköy’den kalkan İDO veya BUDO arabasız deniz otobüsü seferleri ile 1 Buçuk saatte Mudanya’ya gelebilmektesiniz. Deniz Seferleri için ido.com.tr ve budo.burulas.com.tr adreslerinden biletinizi alıp Uludağ Beceren Hotel’e ulaşabilirsiniz.